האם זה באמת נכון? עובדות ובדיות על חזיות

האם זה באמת נכון ש-8 מתוך 10 נשים לובשות מידת חזייה לא נכונה? האם השדיים שלך יצנחו אם לא תלבשי חזייה, או שההפך הוא הנכון ולבישת חזייה הופכת אותם לפחות מוצקים? יש הרבה מיתוסים ושמועות ישנות על הבגד האהוב אך הלא מובן הזה. אנו בוחנים מקרוב כדי להפריד בין עובדות לבדיות.

עובדה או בדיה: 80% מכל הנשים לובשות מידת חזייה לא נכונה

בטח שמעת פעמים רבות ש-80% מכל הנשים לובשות מידת חזייה לא נכונה. זה נתון שצוטט לעתים קרובות על ידי מותגי חזיות, כמו גם בתקשורת. המקור הוא מחקר של Kanhai והאג משנת 1999, ומאז הוא אושר במחקרים של גרינבאום, הסלופ, מוריס ודאן משנת 2002 ושל קמרון ופיצ'רלד משנת 2008. הסקר האחרון גם הגיע למסקנה ש-70% מהנשים לובשות חזיות קטנות מדי ו-10% גדולות מדי. עם זאת, מחקרים אלו נערכו עם מדגם קטן של נשים. לא סביר שכל כך הרבה נשים באמת לובשות את מידת החזייה הלא נכונה בימינו, מכיוון שיש מידע נוסף וקל יותר למצוא מבחר רחב של מידות בחנויות ובאינטרנט.

 

עובדה או בדיה: עובדה של פעם

עובדה או בדיה: קאפ D ו-DD מיועדים לשדיים גדולים מאוד

עד שנות ה-90, רוב הנשים בעלות החזה הגדול לבשו מידות קאפ קטנות מדי מכיוון שהיה קשה למצוא חזיות במידות גדולות מ-D. לכן, רוב האנשים הניחו שקאפ D מיועד לחזה גדול מאוד פשוט כי זה היה הגודל הגדול ביותר שיש. כיום, יש מידות קאפ גדולות יותר באופן משמעותי, אבל זה לא כך שחזה (טבעי) של נשים גדל ב-30 השנים האחרונות. גודל הקאפ לבדו אומר מעט מאוד כי הוא פרופורציונלי לגודל הרצועה. הנפח של קאפ 100F גדול משמעותית מזה של 75F. 80D גדול כמו 90B.

 

עובדה או בדיה: בדיה

עובדה או בדיה: החזה שלך נראה גדול יותר אם את לובשת קאפים מרופדים

אין לבלבל בין קאפים מרופדים לחזיית פוש אפ, שיש לה רפידות בקאפים כדי לדחוף את החזה למעלה ולהגדיל את מראהו. הריפוד הסטנדרטי ברוב החזיות בשוק כיום הוא בעובי של כ-3 מ"מ. הריפוד לא נועד להגדיל את החזה, אלא לעצב אותו מחדש. אם יש לך קאפים מרופדים, או חזיית קונטור כביכול, הצורה שלהם נשמרת גם אם את שוכבת על הגב. לבעלות חזה גדול אפילו יכול להיות שקאפים מרופדים נותנים תחושה של מידה קטנה יותר כי הריפוד אינו אלסטי והקאפ אוסף את החזה. אם יש לך חזה קטן יותר או שדיים בגדלים שונים, קאפים מרופדים יכולים לתת תחושה של מידה גדולה יותר מכיוון שהם שומרים על צורתם גם כשהחלל ריק.

 

עובדה או בדיה: בדיה

 

למידע נוסך היכנסו לאתר האינטרנט של תציצי בלחיצה כאן.