כיצד לבחור מדחס אוויר מסחרי

מהי זרימת האוויר הנדרשת? משלוח אוויר חינם (FAD) נמדד בדרך כלל ברגל מעוקב לדקה (cfm). זוהי כמות זרימת האוויר שהמדחס יכול לייצר בכל זמן נתון. זה יכול לבוא לידי ביטוי באמצעות תזוזה של בוכנה (PD) או ברגל מעוקב בפועל לדקה (acfm). בעת בחירת מדחס, ודאו שאתם רואים את מדידת acfm שכן זוהי כמות האוויר הכוללת הזמינה לעבודה. לרוב הכלים או חלקי המכונות יש דרישות cfm משלהם, אז השתמשו במידע זה כדי להתאים את המדחס שלכם לגודל נכון.

 

כמה כוח סוס אתם צריכים? כוח סוס של מנוע הוא פחות או יותר פרופורציונלי ל-cfm שהמדחס מסוגל לייצר. בדרך כלל, ככל שהכוח סוס גבוה יותר, כך הוא יכול להוציא יותר cfm. זכרו שכוח סוס אינו האינדיקציה הטובה ביותר לדרישות שלכם. צרכי ה-psi ו-cfm שלכם צריכים להיות הגורם הקובע העיקרי לגבי המדחס המתאים לכם. ככל שהטכנולוגיה משתפרת, חברות מדחסים מהנדסות דרכים להשיג יותר cfm לכל כוח סוס. אם אתם משדרגים למדחס חדש יותר, ייתכן שבעצם תוכלו לקנות מדחס קטן יותר בכוחות סוס ולחסוך לעצמכם כסף הן ברכישה והן בכל חודש לאחר מכן עם חשבונות חשמל נמוכים יותר.

 

כמה גדול צריך להיות המיכל שלכם? גודל המיכל קובע כמה אוויר בלחץ מוכן בכל עת. מיכלים גדולים יותר דורשים מהמדחס לפעול פחות כדי לעמוד בלחץ המינימלי הדרוש במערכת. מיכלים קטנים יותר יפעלו יותר ככל שהאוויר משמש לחידוש כמות האוויר בלחץ הזמינה.

 

מיכלים יכולים להיות אנכיים או אופקיים. זה לא משפיע על היכולות של מדחס האוויר, אבל ישפיע על כמות השטח הפיזי שהם תופסים. מיכלים אנכיים מועדפים בחללים קטנים יותר, בעוד שמדחסי מיכל אופקיים מותאמים בדרך כלל למדחסי כוח סוס גדולים יותר.

 

כלל אצבע הוא שעבור מדחסים עם בורג סיבובי במהירות קבועה, עליכם לרכוש מיכל של 4 ליטר לכל cfm של אוויר המיוצר על ידי המדחס ומיכל של 1 ליטר לכל cfm עבור מדחסי VSD. עבור מדחסי בוכנה, מיכלים גדולים יותר יאפשרו למדחס להסתובב בתדירות נמוכה יותר. מיכל גדול יותר אינו תחליף למדחס גדול יותר, כך שאם אתם רואים שמדחס הבוכנה שלכם פועל יותר מ-60% מהמקרים, הגיע הזמן להתחיל לבחון לשדרג אותו.

 

על אילו תכונות נוספות כדאי לחשוב? מדחסים מגיעים עם מגוון רחב של תכונות אופציונליות כדי להתאים לדרישות תובעניות יותר. כמה אפשרויות שכדאי לחשוב עליהן כוללות רכבות הנעה כבדות, קיבולת קירור טובה יותר, אוויר נטול שמן או מופחת שמן, מסננים מקדימים לכניסת אוויר, מנועי הנעה במהירות משתנה, דחיסה רב-שלבית, מבנה נירוסטה או ברזל יצוק, טמפרטורת סביבה גבוהה ועוד רבות אחרות. דיון בצרכים הספציפיים שלכם עם נציג מכירות מנוסה יספק מושג טוב יותר לגבי האפשרויות המתאימות לכם.

 

מהן הדרישות החשמליות של המדחס? על מנת להבטיח שמדחס האוויר יפעל כהלכה לאחר ההתקנה, עליכם לוודא שהכוח הזמין במקום בו הוא משמש תואם את דרישות ההספק של המכונה. המתח החשמלי הסטנדרטי למגורים הוא 110 וולט חד פאזי. ברוב המקרים, 110V יפעיל רק מדחס עד 3 כוחות סוס. 230v חד פאזי משמש בדרך כלל עבור מדחסים עד 5 כוחות סוס. כמו כן, חשוב להבין כי מגורים ותעשייה קלה מוגבלים בדרך כלל לחשמל חד פאזי.

 

ניתן גם לרכוש קומפרסור נייד.