עץ, ויניל או אלומיניום: איזו פרגולה הכי טובה עבורכם?

הוספת פרגולה לחלל החיצוני שלכם יכולה להיות החלטה שתישאר איתכם לאורך זמן. כאשר משווים בין עץ, ויניל ואלומיניום, עדיף לשקול את כל היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאפשרויות האלה לפני קבלת ההחלטה הסופית שלכם.

 

הגורמים המרכזיים שיש לקחת בחשבון בעת ​​השוואת חומרי פרגולה הם התחזוקה הכרוכה בשימורם, אורך חיים סביר לאורך זמן יחד עם העלות המקדימה, וכמובן הסגנון הכולל, היתרונות והמראה של המוצר.

פרגולות עץ

עם פרגולת עץ, שבדרך כלל מתבלבלים וחושבים שהיא גזיבו, בדרך כלל תהיה לכם אפשרות לבחור בין ארז או סוג עץ אחר שטופל בלחץ. למרות שטיפול הלחץ משמש לסייע לעצים רכים יותר להתנגד לריקבון, עובש וחרקים, הם עדיין רגישים יותר לבעיות אלה מאשר עץ ארז והאפשרויות הסינתטיות האחרות. עם תחזוקה נאותה וקבועה, פרגולות עץ יכולות להחזיק מעמד כמו ויניל או אלומיניום, אם כי הן עלולות להישחק הרבה יותר בטרם עת. מסיבה זו, העץ שטופל בלחץ הוא הברירה הכי פחות טובה כשמדובר באורך חיים. עם זאת, לעתים קרובות הוא גם הזול ביותר, כך שהעלות המקדימה שלכם עשויה להיות נמוכה בהרבה.

פרגולות ויניל

בהשוואה לעץ, פרגולת ויניל תחזיק מעמד כל החיים עם דרישות תחזוקה מינימליות. בדרך כלל, שטיפה שנתית מספיקה כדי לשמור על צבע ומראה. עם זאת, אם אתם גרים באזור עם שלג כבד, פרגולת ויניל עשויה להיות פחות יציבה מעץ או מאלומיניום כשהיא עמוק בשלג. היא גם עשויה להיראות זולה יותר מאשר פרגולת אלומיניום.

פרגולות אלומיניום

עם מסגרת מתכת יציבה, פרגולת אלומיניום יכולה להציע יציבות של מבנה עץ בעל אלגנטיות נקייה והתאמה אישית מלאה עם אביזרים. גם פרגולת האלומיניום שלכם, לאורך זמן וכמעט ללא תחזוקה, תחזיק מעמד בגשמים ובברקים. אם אתם מחפשים איכות טובה, תרצו לבחור בפרגולת אלומיניום.

 

בכל סוג פרגולה תוכלו להפוך אותה לחשמלית ובכך להפוך את החצר שלכם למשהו מיוחד.

אלומיניום מול ויניל מול עץ – מה הכי מתאים לכם?

כשאתם מקבלים את ההחלטה מאיזה חומר אתם רוצים שהפרגולה שלכם תהיה מורכבת, עדיף שתחשבו בחוץ.

 

כשאתם עומדים בחלל החיצוני הנוכחי שלכם, איך אתם יכולים לראות את האסתטיקה המשופרת בצורה הטובה ביותר? אולי אתם מדמיינים צבע מסוים או אווירה מודרנית (או כפרית). אולי אתם אפילו יכולים לדמיין בצורה חיה את ריח הארז הנעים?

 

חשוב לדמיין את עצמכם לא רק מנצלים את המקום בשביל הכיף, אלא גם מבצעים תחזוקה שוטפת. נסו להיות ריאליסטיים ככל האפשר. למרות שאולי יש לכם חלומות נהדרים לבלות סוף שבוע מדי שנתיים בשיוף ושימור פרגולת העץ האהובה שלכם, אם לוח הזמנים של הקיץ שלכם עמוס ודחוס, אתם עלולים למצוא את עצמכם משתחררים מהתחזוקה ההכרחית שעשויה לקצר מאוד את אורך חיי ההשקעה שלכם. אם שטיפת לחץ מהירה מדי פעם היא יותר הסגנון שלכם, טוב יותר אם תלכו על ויניל או אלומיניום. אם אתם מחפשים איכות טובה ומשהו מתוחכם יותר שניתן להתאים אישית, פרגולות אלומיניום הן הבחירה שלכם. 

לעוד פתרונות הצללה לחצו כאן.