איך להרוס בבטחה גדר ישנה?

בין אם זה עתה קניתם נכס חדש או שהמקום בבעלותכם במשך שנים, רוב הסיכויים שיש גידור שאולי צריך להחליף. אם יש לך גדר ישנה על אדמתך והיא במצב לא טוב או אפילו מוכנה לרוח חזקה שתעיף אותה למטה, יכול להיות שהגיע הזמן להיפרד מהגדר ובמקום לתקן אותה, להרוס את הגדר ולגמרי להחליף אותה.

 

פירוק גדר עשוי להיראות כמו משהו שלא קשה מדי לעשותו, אבל לפני שקופצים את האקדח, אתה צריך לוודא שהורדת הגדר הישנה לא תהפוך לאסון גדול.

 

התייעצות עם חברות גידור תעזור לך לדעת למה אתה מכניס את עצמך, מכיוון שיש הרבה שלבים שבעל נכס חייב לבצע כדי לבצע שינוי כה גדול. פירוק גדר מבלי לבצע את המחקר המתאים עלולה לגרום להשלכות משפטיות או לבעיות בטיחות, לכן וודא שאתה או קבלן הגידור שלך פועלים לפי כמה צעדים בסיסיים.

שלב ראשון: הערכת הגדר

לפני שאתה מחליט להרוס לחלוטין גדר אתה צריך להעריך אותה.

 

האם הגדר נראית כאילו ניתן להציל אותה?

האם יש רק כמה חלקים שצריך לתקן או שזה הגיוני יותר להסיר את כל הדבר?

האם אתה בכלל רוצה להחליף את הגדר לאחר שתפרק אותה?

לפעמים גדר פשוט שם בלי סיבה וייתכן שלא תרצו אותה. הגדר עשויה להיות מתוקנת בקלות וזו יכולה להיות אפשרות טובה יותר עבורך. חשבו באמת על העבודה והכסף שייכנסו להחלפת גדר ושוחחו עם קבלני גידור כדי לקבל מושג מה יעבוד עבור הנכס שלכם.

שלב שני: ודא שזו הגדר שלך

אם קנית את הנכס שלך עם גדר שכבר קיימת, ייתכן שהגדר לא תהיה שלך להרוס. אם הגדר נמצאת על קו הרכוש של השכן מסיבה כלשהי, או אם השכן בנה את הגדר והיא בין שני הנכסים, תצטרכו לקבל את אישור בעל הקרקע להסירה.

 

סביר להניח שאם הגדר זקוקה לתיקון ובעל הקרקע לא ביצע את התיקונים הללו בעצמו, הם ישמחו שתרצו לטפל בה – במיוחד אם הסיבה שלא תיקנו אותה היא עלות.

 

גם אם זה המקרה, תמיד קבל אישור. אם הם אומרים לא, אתה יכול להקים גדר לחצר בשטח שלך במקום. אם הם כן נותנים לך רשות, אז ברגע שאתה מפיל את הגדר, אם אתה מתכנן להתקין מחדש גדר חדשה, וודא שהגדר תהיה בשטח שלך כדי שלא תצטרך לבקש רשות בעתיד.

שלב שלישי: בקש מקבלן גידור להסתכל

למרות שההריסה של גדר ישנה עשויה להיראות קלה מספיק, יש לא מעט דברים שנכנסים לזה. לדעת היכן הגדר הכי חלשה תקל ומהיר את ההורדה. כל גדרות בנויות שונות זו מזו בהתאם לסוג הגדר שהיא.

 

לגדרות שרשרת יש לעתים קרובות בסיסי בטון במקומות, וגדר גדולה מאבן או לבנים יכולה להיות מפחידה במיוחד. אם הגדר גדולה זה יכול להיות גם מסוכן להוריד אם אינך בטוח כיצד היא נבנתה. זה יכול בקלות ליפול עליך אם לא מפרקים אותו כמו שצריך.

 

קבלן גידור יוכל לעזור לכם לקבוע מאיפה להתחיל בפריצת הגדר. אם אתה שוכר חברת גידור כדי לבנות גדר חדשה, סביר מאוד שגם היא תוכל להוריד עבורך את הגדר הישנה.