שלוש סיבות לומר את האמת, גם אם זה גורם לאי נוחות מסוימת

האמת בונה חיבור

מערכות יחסים בריאות בנויות על בסיס של היכרות טובה זה עם זה. מחקרים מראים כי זוגות ששואלים זה את זה שאלות ועונים עליהן בכנות נוטים יותר להיות מאושרים יחד מאשר אלה שלא.

האמת משפרת ניהול קונפליקטים

זה מפתה להימנע מחילוקי דעות קלים על ידי כך שנאמר לעצמנו שאין צורך לדבר כשנושא מסוים נראה לא מזיק. זה מסוכן. גורמים מרגיזים קלות יכולים להפוך לטינה אם לא מטפלים בהם בשלב מוקדם. זה כמו לקחת את הזמן כדי להסיר אבן נחל קטנטנה מהנעל כדי שנוכל להמשיך בנוחות את ההליכה שלנו.

האמת בונה אמון

ידוע שזוגות בונים אמון באמצעות שקיפות. אבל רוב האנשים חושבים על דברים כמו הפרת הסכם מונוגמיה או הסתרת מידע פיננסי כשהם מדמיינים מה באמת מפר את האמון. זה בדרך כלל הרבה פחות דרמטי מזה.

 

אנחנו בונים אמון בכל פעם שאנו אומרים משהו, גם אם זה קצת שנוי במחלוקת.

לדוגמא, אם בן הזוג רוצה להשתמש בדילדו במהלך קיום יחסי המין, זה צעד לבניית אמון.

מה לעשות במקום להשתמש בשקרים לבנים

אתם לא צריכים לבחור בין טוב לב ליושר. אתם יכולים לאמץ את שני הערכים הללו בו-זמנית, אבל ייקח קצת יותר זמן למצוא את המילים הנכונות. הנה כמה דוגמאות:

 

"אני נהנה איתך ולא רוצה שהדייט הזה יגמר, אבל אני לא מעריץ גדול של מאפים. את אוהבת גלידה?"

"אני כל כך מצטערת שאני מאחרת. אין לי תירוץ טוב חוץ מזה שאיבדתי את תחושת הזמן".

"את נראית מהממת! מכיוון ששאלת את דעתי על השמלה, היא לא האהובה עליי מכל התלבושות שלך, אבל את נראית יפה לא משנה מה את לובשת".

 

השלב הבא שאתם צריכים לשקול הוא להתחיל בשיחה עם בני הזוג שלכם על שקרים לבנים. שאלו אותם מה הם חושבים על החוכמה המקובלת, "שקרים לבנים הם בסדר, זה תלוי במצב."

 

אני מקווה שזה יוביל לשיחה מעניינת ומרתקת!

 

מה קשורים מאפים לאריכות חיים של מערכת יחסים

אולי אתם לא יכולים להזדהות עם הטעם הקולינרי שלי, אבל אני מתארת לעצמי שהיו מקרים שבהם רציתם להימנע מהרס של רגע נעים. אולי לא רציתם להסתכן בלקלקל את מצב הרוח, להיראות גסי רוח או חסרי הערכה.

 

נכון שלהעמיד פנים שנהניתי מעוגת הגבינה לא הזיקה לאף אחד, ולא יצא מזה שום דבר רע.

 

זה לא ויכוח אתי של נכון או לא נכון. העצה לומר את כל האמת היא תוצאה ישירה של מדע מערכת היחסים. מומחים ביצעו עשרות שנים של מחקר כדי למדוד התנהגות אנושית. התוצאות מניסויים אלו מראות מתאם ישיר בין שקיפות לשביעות רצון ממערכות יחסים ארוכות טווח.